Wykład p. Uli Kowalczuk 21-05-2021

W dniu dzisiejszym wysłuchaliśmy wykładu Pani Uli Kowalczuk zatytułowanego “Wacław Seweryn Emir Rzewuski, fascynujący orient i polskie konie arabskie”. Poznaliśmy historię i pasje tego podróżnika, pisarza, dowódcy wojskowego, arabskiego emira, znawcę koni i orientu.

[…]

Czytaj dalej…

Wykład p. J. Mikołajewskiego 7-02-2021

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność wysłuchać ciekawej opowieści o “Boskiej Komedii”. Wykład prowadzony z wielką pasją przez p. Jarosława Mikołajewskiego z Muzeum Literatury odkrył przed nami tajniki tego największego dzieła Dante Alighieri, pisanego przez całe jego życie. Poemat przedstawia wizję jego wędrówki przez zaświaty – Piekło, Czyściec i Niebo. Pomysł wędrówki w zaświaty pojawiający się […]

Czytaj dalej…

Wykład dr Kamila Chudzińskiego

W dniu 20 kwietnia 2018 r. wysłuchaliśmy autorskiej prelekcji dr Kamila Chudzińskiego na temat: CZY ISTNIEJE MEDYCYNA ALTERNATYWNA?

[…]

Czytaj dalej…

Wykład prof. Tadeusza Zielińskiego

W dniu 20 marca 2018 r. wysłuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem wykładu Pana Profesora T. Zielińskiego z ChAT-u na temat: “Muzułmanie w Austrii – aspekty społeczno-prawne”.

[…]

Czytaj dalej…

Wykład mgr Magdaleny Kawki nt. “Czym żywi się mózg?”

W dniu 8 lutego 2018, na kolejnym spotkaniu z p. mgr Magdaleną Kawką, dietetykiem klinicznym otrzymaliśmy wiedzę na temat czynników warunkujących prawidłowe funkcjonowanie naszego mózgu. Większość ludzi w zakresie dziedzin zajmujących się zdrowiem i ogólnie funkcjonowaniem organizmu człowieka posługuje się wiedzą potoczną. Dobrze więc posłuchać rad profesjonalisty…

[…]

Czytaj dalej…