Lektoraty

Od początku działalności EUTW uruchomiono lektoraty z języków: niemieckiego, rosyjskiego i angielskiego w dwóch grupach. Nauka języków obcych ma na celu przede wszystkim przypomnienie języka znanego z młodości lub okresu pracy zawodowej. Lektoraty odbywają się na poziomach w zależności od stopnia zaawansowania słuchaczy.

Początkowo zyskały one duże zainteresowanie. Po pięciu latach z tej szerokiej oferty pozostały w tej chwili tylko zajęcia z języka angielskiego. Przez trzy lata prowadziła je pani mgr Bożena Wiercińska, a następne trzy lata pan mgr Paweł Madej. Po przeprowadzce uniwersytetu do patronackiej uczelni ChAT w nowoczesnej Sali do nauki języków obcych prowadziła pani mgr Renata Rudnicka. Lektorzy starali się zawsze uatrakcyjnić sposób nauczania, poprzez dobór odpowiednich materiałów, takich jak piosenki, opowiadania, konwersacje na różne tematy. Trzeba przyznać, że są to zajęcia wymagające wysiłku i systematyczności w nauce, ale dobrowolne uczestnictwo, bez horyzontu czasowego i wyrozumiałe podejście lektora daje słuchaczom możliwość ćwiczenia pamięci i uczestniczenia w zajęciach bez stresu, a w konsekwencji dla zdrowia.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu w czwartki o godz. 13:15 w sali 008 na parterze. Zajęcia prowadzi pani mgr Ewa Sojka.