Spotkanie integracyjne z okazji Świąt Majowych 2022

W dniu 6 maja 2022 r. spotkanie integracyjne z okazji świąt majowych, odbyło się w Parafii Kościoła Polskokatolickiego Świętego Ducha w Warszawie przy ul. Szwoleżerów 2/4.

Jest to parafia z rodziny katolickich kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej a proboszcz ks. Henryk Dąbrowski jest nadzwyczaj lubianym księdzem i człowiekiem przez studentów EUTW. Pomimo swojej choroby wzorowo, choć zdalnie, umożliwił nam wykonanie części artystycznej w kościele. Oczywiście nasze koleżanki z tego kościoła, stanęły również na wysokości zadania, wzorowo się z niego wywiązując.

W zastępstwie ks. Henryka Dąbrowskiego, ks. Damian poprowadził modlitwy.

Krótką prelekcję, nawiązującą treścią do świąt majowych, wygłosił prof. Jerzy Kruszewski.

Pieśnią „Cudowna Boża Łaska” część artystyczną rozpoczął chór EUTW pod kierownictwem Karoliny Markowskiej. Następnie odbył się koncert chóru, który miał w repertuarze pieśni okolicznościowe i wiązankę pieśni o Warszawie.

W nawiązaniu do sytuacji w Ukrainie, trzy koleżanki: Teresa Szulborska, Janina Choińska i Teresa Paluchniak, wykonały ukraińską pieśń ludową, a solistka Teresa Szulborska, wykonała pieśń „Graj piękny cyganie”.

Na zakończenie części artystycznej, chór EUTW wykonał pieśń „Od nocy do nocy” – znany walc z filmu „Noce i dnie”.

Część artystyczna spotkała się z dużym aplauzem słuchaczy zgromadzonych w kościele.

Z uwagi na niezbyt przyjazną, chłodną pogodę, konsumpcję grillowanych /na zewnątrz/ kiełbasek, spożywaliśmy w podziemiach kościoła w przemiłej, rodzinnej ekumenicznej atmosferze przy kawie, herbacie, ciastach i wspólnym śpiewaniu. Ta miła atmosfera, świadczy o tym, że Nasza Rodzina Ekumeniczna po 10- ciu latach istnienia i wspólnej pracy, jest już dobrze scaloną „Starą kochającą się Rodziną”.

Opracowała Lidia Michalak

 

W galerii na naszej stronie są zdjęcia z tego spotkania – do obejrzenia również tutaj ⇒ Majówka 2022

Oraz krótki filmik z występu chóru ⇒ Fragment występu Chóru EUTW

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>