WAŻNA INFORMACJA

INFORMUJEMY, że ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną Ekumeniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku zawiesza działalność od 12 marca do 31 marca 2020 r.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię koronawirusa, dzisiaj Rząd RP podjął radykalną decyzję, by walczyć z koronawirusem w Polsce.

Od czwartku 12 marca przez najbliższe dwa tygodnie, czyli do 25 marca, placówki oświatowe będą zamknięte. To daje szansę na powstrzymanie szybkości rozprzestrzeniania się wirusa – tak skomentował decyzję rządu minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że dzieci mogą przechodzić tę chorobę bezobjawowo. W związku z tym stanowczo odradzał, by dziećmi, które zostaną w domach, zajmowali się seniorzy. Osoby starsze są bowiem najbardziej narażone na działanie wirusa. Jeśli zarażą swoich dziadków i rodziców, to rozprzestrzenianie się wirusa będzie gigantyczne.

Biorąc powyższe pod uwagę, po konsultacji z rektorem ChAT ks. prof. Bogusławem Milerskim i przewodniczącą Ogólnopolskiego Porozumienia UTW panią Krystyną Lewkowicz – Prezydium Zarządu EUTW podjęło decyzję o zawieszeniu zajęć na naszym Uniwersytecie.

Szczegółowe informacje można otrzymać od członków Prezydium Zarządu EUTW, a wszelkie zmiany decyzji będą przekazywane w tej samej formie jak dotychczas tj. na stronie internetowej, Facebooku, mailowo i telefonicznie w zależności od posiadanych możliwości ich odbioru przez słuchaczy.

Prezes Zarządu – Roman Michalak

800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem