Wykład: “Stres i metody radzenia sobie ze stresem”

W dniu 6 marca 2020 r. o godz. 12:00 – dr Karolina Świrska-Czałbowska, socjolog, trener i wykładowca zaproponuje Państwu wykład na temat stresu i metod radzenia sobie z sytuacjami trudnymi, których przecież w naszym życiu nie brakuje.

Obecnie bardzo dużo mówi się o stresie, wszędzie w środkach masowego przekazu króluje to pojęcie. Zastanówmy się, czy poprzednie pokolenia, które przeżyły wojny, komunizm, represje, niedostatki w sklepach nie miało przypadkiem trudniejszej sytuacji życiowej, a wtedy tak dużo na temat stresu, czy komfortu życia się nie mówiło. Czy to oznacza, że poprzednie pokolenia były bardziej odporne na stres? Czy inna była psychika człowieka, inne wychowanie i wartości, które przyświecały tamtym pokoleniom? Czy może chodzi o jeszcze coś innego?

Na warsztacie zastanowimy się czym jest stres nasz powszedni i czym różni się od stresu długotrwałego. Warto przyjrzeć się, co mówią na ten temat psychologia i medycyna, zarówno dawna, jak i ta współczesna. Dowiemy się na jakie etapy dzielimy stres i jakie jest jego oddziaływanie na psychikę człowieka; w którym momencie jest jeszcze względnie bezpieczny, a w którym momencie powinna nam się zapalić czerwona lampka. Zobaczymy, jakie psycholodzy wyróżniają najbardziej/najmniej stresujące sytuacje życiowe oraz najbardziej/najmniej stresujące zawody. Zbadamy, czy i na ile sami jesteśmy zestresowani.

Naszym głównym celem będzie jednak nauczenie się jak sobie radzić w sytuacjach trudnych; poznamy jakie są najskuteczniejsze treningi antystresowe oraz jak wybrać te, które są najlepsze dla nas samych.

Wykład odbędzie się w dnia 6 marca 2020 r. o godz. 12:00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4 w Warszawie.