Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2022/2023 Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ChAT

Zbyt szybko upływa czas ludziom w starszym wieku a może nie tylko nam? Niedawno była inauguracja, a już 30 maja 2023 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2022/2023 w auli ChAT na Bielanach. 

Jak zwykle i tym razem, przygotowano bogaty program tej uroczystości. Zaproszonych gości i studentów EUTW serdecznie przywitał Prezes Roman Michalak, a chór naszej uczelni pod dyrekcją Natalii Zubowicz, wprowadził miły, uroczysty nastrój pieśnią „Cudowna Boża Łaska”.

Kolejnym punktem programu było przywitanie gości obecnych na sali jak również, przekazanie życzeń i pozdrowień od gości, którzy nie mogli osobiście w tym dniu uczestniczyć w naszej uroczystości. Następnie chór EUTW wykonał pieśń „Gaude Mater Polonia” a Prezes R. Michalak przedstawił zebranym sprawozdanie z działalności dydaktycznej i zespołów twórczych w minionym roku akademickim. Po wystąpieniu Prezesa, chór zaintonował Hymn EUTW prosząc słuchaczy o czynny udział we wspólnym śpiewaniu.

Dalszym punktem programu, było wystąpienie gości. Najbardziej obszerne wystąpienie miał Prorektor ChAT-u  ks. prof. Bogusław Milerski, który wspomniał święto Zesłania Ducha Świętego, jako że Duch Święty ma w swej mocy nie tylko wzmocnienie wiary ale także wpływa na porozumienie między ludźmi, nawiązał również przy tej okazji do biblijnej Wieży Babel. Kolejnym mówcą była prof. Kalina Wojciechowska – przewodnicząca Rady Programowej EUTW, która mówiła z podziwem o naszej pracowitości i czynnym zaangażowaniu w życie studenckie, pomimo trzeciego wieku. Na podkreślenie zasługuje również, wystąpienie sekretarza Rady Programowej EUTW Grzegorza Polaka, który przekazał zebranym serdeczne pozdrowienia, podkreślając nasze duże zaangażowanie w tworzenie wspólnoty EUTW. Swoje spotkanie z nami zakończył na wesoło, posługując się wspomnieniami i stosownymi fragmentami z Kabaretu Starszych Panów. Było dużo śmiechu a brawa były gromkie.

Po wystąpieniu naszych gości, Teresa Szulborska – solistka naszego chóru, wykonała dwie pieśni „Pieśń o Matce” i „Walc Embarras” z repertuaru Ireny Santor a chór EUTW wykonał również dwie pieśni „Piękna nasza Polska cała” i pieśń niewolników z opery „Nabucco”.

Prezes R. Michalak ogłosił zakończenie roku akademickiego 2022/2023, złożył wszystkim serdeczne życzenia miłych wakacji i Bożego prowadzenia. Na zakończenie części oficjalnej tej uroczystości, wszyscy zebrani odśpiewali „Pod Twą Obronę”. Kończąc, Prezes zaprosił wszystkich na  przygotowany poczęstunek, częściowo przez Catering baru ChAT i nasze koleżanki z zespołu kulinarnego EUTW.

Kolejny, już 11-ty rok istnienia naszego EUTW przeszedł do historii a my czujemy się spełnieni w zdobywaniu wiedzy i tworzeniu dobrych klimatów międzyludzkich.

Opracowała: Lidia Michalak

TYM SAMYM OGŁASZAMY PRZERWĘ WAKACYJNĄ od 1 CZERWCA do 30 WRZEŚNIA 2023 r.

 

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>