Kolędowanie w Domu Seniora

Chór EUTW w swojej działalności wokalno-muzycznej, oprócz uświetniania różnych imprez okolicznościowych naszej Alma Mater, bierze udział w koncertach na zewnątrz uczelni. W dniu 18 stycznia 2023 r. Chór EUTW wyjechał do Konstancina-Jeziornej, gdzie w Domu Seniora w Willi „Kalina” przy ul. Fabrycznej 3, dał koncert kolęd i innych pieśni pod dyrekcją Natalii Zubkowicz.

A oto kilka słów z przebiegu tego wydarzenia.

Zrobiliśmy to z tym większą przyjemnością, że w tym ośrodku, jednym z pensjonariuszy jest nasz wieloletni, zaprzyjaźniony student EUTW – Jerzy Kerszke. Dla osoby niepełnosprawnej obecnie, poruszającej się na wózku, wysłuchanie kolęd w wykonaniu swoich koleżanek z EUTW, było wielkim przeżyciem duchowym. Jerzy nawet nie ukrywał łez szczęścia, był do głębi wzruszony, niezmiernie wdzięczny, podziękowaniom nie było końca. Również licznie zgromadzeni pensjonariusze tego domu z radością wysłuchali kolęd, nawet  sami czynnie uczestniczyli w śpiewie. Dla każdego człowieka śpiew jest kojącym balsamem na samotność, otaczającą nas smutną rzeczywistość i często nie najlepsze zdrowie, a szczególnie śpiew jest dobrem kojącym dla pensjonariuszy Domu Seniora, którzy żyją w swojej małej społeczności.

Kierownik  Domu Seniora Pani Julia Białowąs serdecznie nas przyjęła, wyraziła wielkie  zadowolenie z przybycia i pięknego śpiewu, którym była zachwycona. Oczywiście, zostaliśmy zaproszeni do częstszych odwiedzin i koncertów. Wyczuwaliśmy bardzo miłą atmosferę i życzliwe przyjęcie nas w tym ośrodku, czego wyrazem był pięknie przygotowany poczęstunek kawą i ciastem. Jeszcze raz za wszystko dziękujemy.

Opracowała: Lidia Michalak,

Zdjęcia: Janina Maraszkiewicz i Roman Michalak. Zdjęcia można obejrzeć w Galerii 2023 lub klikając link  ⇒ Zdjęcia z występu

 

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>