Spotkanie integracyjne z okazji Świąt Bożego Narodzenia 16 grudnia 2022r.

Świąteczne, integracyjne spotkanie naszych studentów z okazji Bożego Narodzenia, mamy już za sobą. Teraz bez pośpiechu i stresu, który zawsze towarzyszy przygotowaniom, możemy w kilku słowach, opisać to nadzwyczaj ciepłe i bardzo uroczyste spotkanie.

Na szczególną uwagę zasługuje miejsce w którym spotkaliśmy się jak dawniej w naszej byłej siedzibie tzn. w podziemiach kościoła Św. Trójcy w Luteraneum. Proboszcz  ks. Piotr Gaś z wielką radością, znów nas u siebie gościł. Czuliśmy się tym zaszczyceni „ znów byliśmy u siebie” bo przecież 10 lat pobytu w tej parafii na ul. Kredytowej, to piękny okres rozwoju i stabilizacji naszego Uniwersytetu.

Na opłatkowe spotkanie licznie przybyli nasi studenci jak również zaproszeni goście. W pięknie przystrojonej sali Luteraneum , przy zastawionych stołach, za sprawą cateringu oraz pomysłowości i umiejętności naszych pań  z warsztatów kulinarnych oraz ofiarnych wolontariuszek, mieliśmy wspaniały poczęstunek.

Ucztę duchową, zapewnił nam chór EUTW i soliści w osobie Teresy Szulborskiej i Bogdana Kuźmiuka. Bogaty repertuar kolęd, zarówno chóru jak i solistów, wprowadził ciepły i rodzinny klimat, charakterystyczny dla Świąt Bożego Narodzenia, które z wielkim sentymentem, pozwalają powrócić myślami do naszych rodzin i czasów młodości.

Życzenia uczestnikom uroczystości przekazał prezes Roman Michalak:

Kochani, mimo, że żyjemy w trudnym czasie, niech każdy z nas rozdaje garściami miłość wszędzie tam, gdzie niepokój, a Narodzony Pan niech przyjdzie i umocni nas w wierze i nadziei.

Życzę Wam Moi Drodzy własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, piękna poezji, muzyki, odpoczynku, zwolnienia tempa, nabrania dystansu do tego, co wokół, a kolęda niech z ust płynie. Otulmy się ciepłymi życzeniami i podzielmy się cudowną nowiną bożonarodzeniową.

Nade wszystko niech się spełnią życzenia i własne marzenia.

Życzenia składane uczestnikom uroczystości  przez zaproszonych gości, oraz towarzyszące tym życzeniom refleksje, były dopełnieniem miłego nastroju i wprowadziły wszystkich w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

Opracowała Lidia Michalak

⇒ Zdjecia ze spotkania integracyjnego

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>