Boże Narodzenie 2019

20 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie integracyjne z okazji Świąt Bożego Narodzenia w gościnnych pomieszczeniach Kościoła Chrześcijan Baptystów. Tradycją naszego Uniwersytetu jest organizowanie okolicznościowych spotkań integracyjnych w celu wzajemnego poznania się i nawiązania bliższych relacji między osobami należącymi nie tylko do różnych konfesji chrześcijańskich lecz do wszystkich, których interesują prezentowane u nas treści programowe i idea naszej Alma Mater

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Rektor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej – patron EUTW, ks. prof. Mirosław Milerski i przedstawiciele Rady Programowej na czele z jej przewodniczącą prof. Kaliną Wojciechowską i sekretarzem Grzegorzem Polakiem. Obecny był gospodarz siedziby naszego Uniwersytetu  ks. Piotr Gaś – proboszcz parafii Św. Trójcy Kościoła ewangelicko-augsburskiego i gospodarze tego spotkania: prezbiter Mateusz Wichary – zwierzchnik Kościoła Chrześcijan Baptystów i prezbiter Marek Budziński – pastor I Zboru Chrześcijan Baptystów w Warszawie oraz proboszczowie warszawskich parafii zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej. W imieniu Pani Lidii Ułanowskiej – Dyrektor  Departamentu Polityki Senioralnej w MRPiPS – reprezentowali Pani Beata Dębicka i Pani Aleksandra. Wszyscy z wymienionych gości zabierali głos i składali życzenia.

Jak zwykle zapraszamy byłych słuchaczy EUTW, którzy głównie ze względu na stan zdrowia nie mogą aktywnie uczestniczyć w zajęciach i osoby samotne. Zapraszamy również dzieci z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej SAMUEL, które zwykle chętnie występują i pomagają na naszych spotkaniach oraz wnuczęta naszych słuchaczy w ramach integracji pokoleniowej.

Na początku Chór EUTW zaśpiewał kolędę góralską „To już pora na Wigilię” a prezes EUTW Roman Michalak zamiast słowa wstępnego przeczytał swego autorstwa refleksję bożonarodzeniową wierszem napisaną pt. „Wigilia”. Prezbiter Konstanty Wiazowski odczytał na tę okoliczność ewangelię wg Mateusza i zmówił modlitwę. Następnie życzenia świąteczne składane przez  zaproszonych  gości były przeplatane recytacją poezji i śpiewaniem kolęd. Pięknie brzmiały kolędy  w wykonaniu solisty Bogdana Kuźmiuka – psalmisty  z kościoła prawosławnego.  Chór uniwersytecki  wykonał 6 kolęd. A po oficjalnej części artystycznej  prezes  Roman Michalak złożył wszystkim życzenia i zaprosił do konsumowania przygotowanych potraw oraz do wspólnego śpiewania kolęd. I w tym czasie składano sobie indywidualnie życzenia i dzielono się opłatkiem.

Całe spotkanie było przygotowane przez naszych słuchaczy. Panie piekły ciasta, przygotowywały poczęstunek, dekorowały stoły. Koleżanki z zespołu plastycznego, przede wszystkim z pracowni grupy decoupage wykonały  piękne, o dużych walorach artystycznych bombki choinkowe i inne „cudeńka”, którymi licznie zostali obdarowani nasi goście. Na zakończenie Prezes podziękował wszystkim wolontariuszom a w szczególności wymienił Karolinę Trusiewicz za przygotowanie artystyczne i Janinę Choińską za przygotowanie poczęstunku i zakupów z Władysławem Maderą, a za przygotowanie upominków Jadwigę Kublikową.

Prezes poinformował, że po zimowej przerwie świątecznej rozpoczynamy zajęcia 7 stycznia wykładem pt. „Jerozolima w czasach Chrystusa widziana oczyma archeologa”.

Opracował: Roman Michalak