Boże Narodzenie 2021

Drodzy Słuchacze i Sympatycy EUTW,

Od momentu ogłoszenia pandemii i jej skutków, nasza równowaga psychiczna została zachwiana i nie tylko. Najbardziej nam zabrakło dobrych przyjacielskich rad, miłych spojrzeń i uśmiechów, uniwersyteckiej atmosfery, a przede wszystkim pozytywnego myślenia, którym emanowaliśmy na spotkaniach w ekumenicznej rodzinie EUTW. Nowoczesne środki komunikacji pozwalały nam na spotkania on-line i cieszyliśmy się, że mamy możliwość choćby w ten sposób być ze sobą w kontaktach i nie pozwolić na bezczynność, która powoduje powolne zaniechanie realizacji idei naszego Uniwersytetu, a w konsekwencji zaprzestanie jego działalności. Gdy powstała możliwość powrotu, oczywiście w ograniczonych warunkach, do stacjonarnych wykładów i zajęć fakultatywnych oraz spotkań w zespołach twórczych, postanowiliśmy wrócić do naszej działalności.

12 października odbyła się inauguracja Nowego Roku Akademickiego 2021/2022 już w nowej siedzibie tj. naszej patronackiej uczelni Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, a 16 grudnia mieliśmy wspólne spotkanie adwentowo-wigilijne (opłatek).

Kochani, mimo, że żyjemy w trudnym czasie, niech każdy z nas rozdaje garściami miłość wszędzie tam, gdzie niepokój, a Narodzony Pan niech przyjdzie i umocni nas w wierze i nadziei.

Życzę Wam Moi Drodzy własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, piękna poezji, muzyki, odpoczynku, zwolnienia tempa, nabrania dystansu do tego, co wokół, a kolęda niech z ust płynie i na okarynie.

Wspierajmy się i bądźmy obok siebie, otulmy się ciepłymi życzeniami i podzielmy się wspaniałą nowiną bożonarodzeniową.

Zarząd i Wolontariusze EUTW                                     Warszawa, grudzień 2021 r.

Możesz użyć tych znaczników HTML