Rozpoczynamy działalność EUTW

Drodzy Słuchacze i Sympatycy EUTW,

Decyzją Zarządu EUTW postanowiliśmy wznowić wykłady i seminaria regularnie we wtorki i piątki. Oczywiście, z uwagi na panujące obostrzenia w czasie pandemii i nieokreślony termin ich zakończenia – nie mogą to być zajęcia w formie, do której przyzwyczailiśmy się w minionym czasie – czyli spotkania “na żywo” w sali wykładowej.

Nowoczesne środki komunikacji pozwalają nam na spotkania “on-line” i mamy nadzieję, że będziemy mogli choćby w ten sposób pozostać ze sobą w kontakcie i nie pozwolić na bezczynność, która powoduje powolne zaniechanie realizacji idei naszego Uniwersytetu, a w konsekwencji zaprzestanie jego działalności. Oprócz tego będziemy proponować korzystanie z wybranych zajęć za pomocą komputera i Internetu poprzez platformę ZOOM, poza programem wykładów i seminariów. Informacje o wydarzeniach będą umieszczane na naszej stronie internetowej (czyli tej, na której się aktualnie znajdujecie) w zakładce “Słuchacze” → “Szczegółowy plan zajęć” lub bezpośrednio w kalendarzu wyświetlanym na głównej stronie. Wystarczy kliknąć w odpowiedni dzień i zaznaczony wpis i po rozwinięciu ukaże się informacja z linkiem, który trzeba uruchomić w oznaczonym dniu i godzinie, aby przyłączyć się do spotkania. Uruchomienie linku w dowolnym innym czasie spowoduje wyświetlenie komunikatu, że czas spotkania jeszcze nie nadszedł (to do niczego nie zobowiązuje – więc proszę się nie bać). W zakładce “Dokumenty” jest Instrukcja obsługi Zoom – dla tych, którzy jeszcze nie poznali tej platformy. Mieliśmy już wykład prof. Jerzego Kruszewskiego w dniu 9-04-2021, następny będzie w dniu 13-04-2021 dr Kamila Chudzińskiego, natomiast pozostałe będą umieszczone na stronie (już są umieszczone) w opracowanym programie wykładów, a zakończenie roku akademickiego zaplanowaliśmy na 11 czerwca.

Ustalamy, że ta forma zawiadamiania Słuchaczy o planowanych spotkaniach będzie wystarczająca, do tej pory bowiem wysyłane były e-maile z informacją i stosownym linkiem – ale tylko do osób posiadających e-maila. Jednak, jak wiemy nie wszyscy dysponują pocztą elektroniczną. Dlatego ta proponowana forma brania udziału w spotkaniach (poprzez stronę www.eutw.edu.pl) umożliwi korzystanie ze spotkań również przez osoby nieposiadające poczty elektronicznej i adresów e-mailowych. To bardzo istotne, gdyż tą drogą możemy dotrzeć do wszystkich, którzy odwiedzają naszą stronę.

Osoby chcące wydrukować sobie Program Wykładów mogą to zrobić tutaj ⇒ Program wykładów IV-VI 2021 r. (on-line)

Dlatego proponujemy częste wchodzenie na naszą stronę i jej śledzenie oraz informowanie innych osób o tej możliwości.

Przygotował (w imieniu Zarządu EUTW) – Ryszard Sikorski tel. 509 293 635