Wielkanoc 2021

Drodzy Słuchacze,

Święta wielkanocne, liturgicznie należą do świąt ruchomych, ale zawsze jest to okres przedwiośnia, budzącej się do życia wiosny, które lubimy spędzać w rodzinnym gronie i odwiedzać się. Poza rodziną i domem w różnych instytucjach organizowane są spotkania przedświąteczne, aby cieszyć się z przyjaciółmi, koleżankami i kolegami atmosferą tych świąt nie pomijając refleksji związanych z pełną zadumą ich treści.

W tym roku to już druga Wielkanoc, którą będziemy obchodzić w innych warunkach, do której przez lata byliśmy przyzwyczajeni. Nie będzie licznie organizowanych spotkań integracyjnych i na naszym uniwersytecie, również nie będzie jak co roku uroczystego spotkania tzw. jajeczka w rodzinnej ekumenicznej atmosferze. Ale już ponad rok trwania pandemii nauczyliśmy się być z sobą w ograniczony sposób, w reżimie sanitarnym i także na odległość w formie online.

Drodzy Słuchacze, do życzeń pragniemy dołączyć w tym roku skromne paczki z pisankami od grupy decoupage i podziękowaniami: za Waszą cierpliwość i wytrwałość, zaangażowanie i nieustanne radzenie sobie z nowymi wyzwaniami, przeważnie nieprzewidywalnymi.

Zarząd i Wolontariusze EUTW                               Warszawa, kwiecień 2021 r.