Święta Bożego Narodzenia 2020

Drodzy Słuchacze,

Pozwólcie, że nawiąże do słów wcześniej skierowanych z okazji planowanej inauguracji nowego roku akademickiego.

Ten długi okres od momentu ogłoszenia pandemii 12 marca do chwili obecnej, nauczył nas wiele. Przekonaliśmy się, że rzeczywistość, którą znamy i styl życia, który lubimy, nie jest czymś niezmiennym. Przyzwyczajeni do bycia ze sobą na co dzień, zabrakło nam na długo przyjaciół, koleżanek i kolegów. Ale najbardziej wszyscy odczuliśmy, że zabrakło nam dobrych przyjacielskich rad, miłych spojrzeń i uśmiechów, uniwersyteckiej atmosfery, a przede wszystkim pozytywnego myślenia, którym emanowaliśmy na spotkaniach w ekumenicznej rodzinie EUTW.

W tym trudnym okresie, który obecnie przeżywamy, spotkało nas wiele nieprzewidzianych wydarzeń. Mieliśmy szanse przypomnieć sobie jak ulotne jest nasze życie. Wspominamy tych co już odeszli w ciągu tych kilku miesięcy, a najbardziej nam wszystkim znany, ceniony i lubiany ks. dr Włodzimierz Nast – członek Zarządu, wcześniej zastępca prezesa, jeden ze współzałożycieli naszego Uniwersytetu.

Kochani, pomimo nietypowej sytuacji epidemicznej, mocno otulmy się ciepłymi życzeniami i podzielmy się wspaniałą nowiną bożonarodzeniową. Niechaj niepojęta siła Chrystusa, rozjaśni każdy mrok życia i wzbogaci nas łaską: – wiary co przenosi góry, nadziei która nie gaśnie i miłości bez granic.

Drodzy Słuchacze, nie możemy w tym roku jak zawsze zorganizować spotkania wigilijnego i podzielić się fizycznie opłatkiem składając sobie życzenia, dlatego zorganizowaliśmy skromne paczki świąteczne w ramach poczęstunku, które będą sukcesywnie wręczane w okresie świąteczno-noworocznym przez  poszczególne zespoły.

Stary Rok odchodzi i wszystkie złe chwile niech zostaną za Nami. Nowy niech Nam przyniesie dużo zdrowia, wiele radości, a nade wszystko szczęścia i miłości. No i oczywiście szybkiego spotkania na EUTW.

Do Siego Roku 2021!

Roman Michalak – Prezes Zarządu