Sprawozdanie z działalności EUTW w roku akademickim 2019/2020

Drodzy Słuchacze i Sympatycy EUTW

W tym roku nie spotkamy się tak jak zwykle na uroczystym zakończeniu roku akademickiego 2019/2020, który zawsze był organizowany według jakiegoś scenariusza i w obecności zaproszonych gości. Po zakończeniu tzw. części oficjalnej tj. złożeniu sprawozdania z działalności uniwersytetu przez Zarząd i oprawy artystycznej, uczestniczyliśmy na zorganizowanym przez wolontariuszy poczęstunku, gdzie mogliśmy dzielić się wrażeniami. Przeżywać radość z realizacji celów i wykorzystania środków jakie służyły nam w wykonaniu zaplanowanych zadań. Mogliśmy realizować się w Zespołach Twórczych w sposób przez siebie wybrany. Na spotkaniach integracyjnych organizowanych z różnych okazji i na ekumenicznych wyjazdach studyjnych tworzyć rodzinną atmosferę. Jest oczywistym faktem, że w czasach epidemii warunki w jakich się znaleźliśmy utrudniają nam bezpośredni kontakt i wpływają na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, a także  reakcje na różne sprawy. Stąd też proponuję i zapraszam do uczestnictwa w uroczystym zakończeniu na miarę naszych możliwości w sposób ograniczony w formie elektronicznej. Oczywiście, najlepiej by było on-line, ale zdaję sobie sprawę z ograniczeń.

⇒  Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z działalności EUTW w roku akademickim 2019/2020 w formie prezentacji

W chwili obecnej pandemia jest dla nas uciążliwa, ogranicza nasze codzienne życie, żyjemy w napięciu, niejednokrotnie w lęku przed zarażeniem. Ten trudny czas epidemii odciśnie wielkie piętno na naszej psychice i zdrowiu. Ale każda sytuacja może nas również inspirować. I oto Was Kochani serdecznie prosimy. Piszcie o Waszych odczuciach, trzeba nawet się czasami wykrzyczeć aby złagodzić skutki tego wydarzenia. Przekazujmy sobie różne informacje z codzienności i propozycje do wykorzystania, pocieszajmy się wzajemnie w tym trudnym dla wszystkich czasie – ale szczególnie dla seniorów.

Drodzy Słuchacze i Sympatycy

Kończąc nasze wirtualne spotkanie z okazji zakończenia roku akademickiego pragnę, jak co roku, poinformować Państwa o inauguracji nowego roku akademickiego 2020/2021. Mam nadzieję, że nowy rok rozpoczniemy we wrześniu, żeby nadrobić jeden miesiąc, ale pewnie nie odbędzie się on w tej samej formie jak dotychczas. Będą jeszcze ograniczenia i będziemy musieli się wpisać w tę okoliczność. Stawiam tezę, że inauguracja roku akademickiego 2020/2021odbędzie się, mimo ograniczeń i tego Drodzy Słuchacze Wam i sobie życzę. Życzę zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia, cierpliwości i wytrwania w tym trudnym dla nas czasie. Od jutra rozpoczynamy wakacje. Życzę udanych wakacji mimo tych ograniczeń, a najważniejsze w życiu to miłość i niech ona będzie w nas i dla nas.

Opracował: Roman Michalak – Prezes Zarządu EUTW