X Dzień Warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku

8 czerwca 2019 r. o godz. 12:00 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec rozpoczął się X Dzień Warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Tor Służewiecki już od 10 lat jest miejscem spotkań UTW. To coroczne święto studentów seniorów jest bogate w liczne wydarzenia: spotkania ze znanymi ludźmi, organizatorami, władzami Urzędu Miasta Warszawy, Parlamentu. Ten dzień uświetniają występy gwiazd piosenki. Tegorocznym gościem była Izabela Trojanowska z bogatym repertuarem swoich nowych nagrań i znanych już przebojów.

Kolejnym wydarzeniem był konkurs kapeluszy. Trzydzieści pań prezentowało swoje „dzieła” zarówno w ozdobach kapeluszy jak również w pomysłowych kreacjach. W pamięci naszego uniwersytetu ten konkurs, zapisał się szczególnie. W latach 2014, 2015 i 2016 nasi słuchacze zdobywali nagrody, dwa razy zajmowali pierwsze miejsce i raz zdobyli drugą nagrodę.

Po tych ekscytujących wrażeniach, organizatorzy zaprosili na poczęstunek, gdzie w menu głównym, były kiełbaski z grilla i coś słodkiego. Z napojów królowała woda mineralna, ale  smakosze piwa mogli też się schłodzić.

Końcowym akordem dnia była gonitwa o puchar UTW. Nawet osoby, które nie brały udziału w obstawianiu gonitw, mogły podziwiać piękne sylwetki koni i zawodników.

Pozostały liczne i miłe wrażenia, na które przyjdzie nam znów czekać rok.

Opracowała: Leokadia Michalak

Zdjęcia: Roman Michalak, Jerzy Borecki