Spotkanie integracyjne z okazji Święta Konstytucji 3-Maja

Podobnie, jak w latach poprzednich i w tym roku 10 maja 2019 udaliśmy się do Ośrodka Chrześcijan Baptystów w Radości, by uroczyście uczcić Święto 3-Maja. Udaliśmy się tam autobusem, a ponieważ tak wielu  chciało być z nami na tej majówce, niektórzy musieli skorzystać ze swoich aut.  Po przybyciu na miejsce spotkaliśmy się w tamtejszym kościele. Ze względu na nieobecność prezesa Zarządu EUTW Romana Michalaka, nasze spotkanie rozpoczął Słowem Bożym i modlitwą prezbiter Mateusz Wichary – przewodniczący Rady Kościoła Baptystów. Serdecznie przywitał wszystkich przybyłych i życzył przyjemnego pobytu.

Spotkaniu przewodniczył kol. Jerzy Kerszke, który po powitaniu wyjaśnił szczególny cel tego wyjazdowego spotkania integracyjnego, jakim było uczczenie rocznicy przyjęcia Konstytucji 3-Maja 1791 roku, 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki oraz 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Nasz Chór pod kierownictwem Karoliny Trusiewicz wykonał następując pieśni: „Witaj Majowa Jutrzenko”, „Oda do radości”, „Polonez warszawski”, „Pójdę na Stare Miasto” i „Moja Warszawa”. Następnie prof. Jerzy Kruszewski, nawiązując do pożaru katedry Notre Dame omówił związki Polski z Francją a następnie od strony historycznej przedstawił „Konsekwencje uchwalenia Konstytucji 3-Maja 1791 r”. Dla uczczenia 200-lecia urodzin St. Moniuszki Chór wykonał jego pieśń „Dobra noc” a solistka Chóru EUTW  kol. Teresa Szulborska zaśpiewała „Prząśniczkę”. 

Zespół Literacki zaprezentował świeżo wydany Almanach 3 – książkę zatytułowaną „Odcienie jesieni”. Każdy z uczestników tej wyjazdowej sesji otrzymał egzemplarz tej książki. Po tym radosnym wydarzeniu wszyscy zostali zaproszeni na kiełbaski z grila, herbatę, kawę i ciasto. Czas przy stołach umilał nam solista Chóru EUTW Justyn Mikołajczak śpiewając pieśni patriotyczne z towarzyszeniem gitary. Był to bogaty w przeżycia dzień dla wszystkich uczestników tej majówki. Wróciliśmy do naszych domów pełni satysfakcji i zadowolenia z tej wycieczki.

Opracował: prezb. Konstanty Wiazowski