Boże Narodzenie 2018

Kolejny raz stało się zadość tradycji naszych uniwersyteckich spotkań integracyjnych, tym razem z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2019. Ponownie przyjął nas gościnny Kościół Chrześcijan Baptystów, udzielając wszelkiej pomocy w zorganizowaniu spotkania, za co stokrotnie naszym przyjaciołom dziękujemy a szczególne podziękowania składamy na ręce pastora zboru Marka Budzińskiego.

Na spotkanie przybyli szanowni goście: Poseł na Sejm RP Michał Szczerba, JM Rektor ChAT ks. prof. Bogusław Milerski, kapłani Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Spotkanie uświetnili artyści: Dariusz Górski i Bogdan Kuźmiuk, którzy wykonali solo i w duecie kilka kolęd i recytacji utworów poetyckich. Stałym punktem spotkań integracyjnych jest występ naszego Chóru EUTW, który tym razem zaśpiewał kilka kolęd. Usłyszeliśmy też kolędy w wykonaniu sympatycznego duetu,  naszych koleżanek sopranistek Małgorzaty i Teresy. Przyjemną nowością było zaproszenie Chóru Ukraińskiego. Zaprezentowali się wspaniale w swoich barwnych ludowych strojach i zaśpiewali w ojczystym języku kilka kolęd i pieśni, które jak wiemy mają szczególny urok. Wszystkim artystom akompaniowała nasza pianistka i dyrygent p. Karolina Trusewicz.

W takcie spotkania składane były życzenia świąteczne i noworoczne: przez Prezesa EUTW Romana Michalaka oraz posła M. Szczerbę i Rektora ks. prof. B. Milerskiego. Na zakończenie, jak w piosence:  „wszyscy wszystkim ślą życzenia”,  jako chrześcijanie przełamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego najlepszego i nieustającej Bożej Opieki.

Opracowała: Janeczka Choińska

Zdjęcia: Henryk Mochól