Walne Zebranie Członków EUTW

W dniu 17 marca 2017 r. o godz. 12:00 w sali nr 1 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku…

Walne Zebranie Członków EUTW otworzył Prezes Roman Michalak  i po krótkim zagajeniu zaproponował wybór przewodniczącego zebrania i sekretarza. Na Przewodniczącego Zebrania wybrano jednogłośnie kol. Jerzego Kerszke, a na Sekretarza kol. Annę Wilk-Wiśniewską. Następnie Przewodniczący Zebrania odczytał proponowany porządek zebrania i przy braku głosów sprzeciwu i wstrzymujących się porządek ten zatwierdzono. Następnym punktem programu było sprawozdanie Prezesa Zarządu z działalności EUTW za rok 2016. Omówienie to było ilustrowane pokazem medialnym, zawierającym najważniejsze wydarzenia i działania minionego roku. Z kolei sprawozdanie finansowe EUTW za 2016 rok zreferowała kol. Janina Maraszkiewicz – skarbnik EUTW. Po niezbyt długiej dyskusji Przewodniczący Zebrania poddał pod głosowanie uchwałę zatwierdzającą sprawozdanie Zarządu oraz przyjmującą bilans i rachunek wyników za rok 2016. Następnie przewodniczący Komisji Rewizyjnej kol. Ryszard Sikorski przedstawił działania KR w ramach obowiązków statutowych i oceniając pozytywnie działania Zarządu w roku 2016, zaproponował Zebraniu udzielenie absolutorium Zarządowi EUTW. W uchwale poddanej głosowaniu przyjęto zatwierdzenie sprawozdania Komisji Rewizyjnej za okres sprawozdawczy i przyjęcie rekomendacji Komisji Rewizyjnej (przy głosach wstrzymujących się członków Zarządu). Kolejnym punktem było omówienie przez Prezesa Zarządu programu działania EUTW na 2017 r. i przedstawienie preliminarza wpływów i wydatków EUTW na rok 2017 przez Skarbnika EUTW.  Uchwała przyjmująca program i preliminarz na rok 2017 została podjęta jednomyślnie. Prezes zwrócił uwagę na źródła finansowania działalności podstawowej EUTW, w tym dotacje i wpłaty członków EUTW. Jednocześnie podkreślił wkład i zaangażowanie członków Zarządu w bieżące działania, dzięki którym nasz Uniwersytet działa i rozwija się a jednocześnie zachęcił słuchaczy do jak najszerszego brania aktywnego udziału dla pożytku naszej społeczności.

W ramach wolnych wniosków Prezes w imieniu Zarządu przedstawił zebranym propozycję nadania członkostwa honorowego osobom szczególnie zasłużonym dla działalności EUTW z okazji 5-lecia działalności naszego Uniwersytetu. Wniosek ten poparto przez aklamację w uchwale.

Na zakończenie Prezes podziękował obecnym za udział w zebraniu a zebranie zakończono wspólnym odśpiewaniem Hymnu EUTW.

Opracował: Ryszard Sikorski