Wyjazd studyjny do Kielc i okolic

W dniu 6 czerwca 2017 r. odbył się kolejny i zarazem ostatni w tym roku akademickim ekumeniczny wyjazd studyjny. Odwiedziliśmy Kielce – Święty Krzyż – Wąchock.

[…]

Czytaj dalej…

EUTW obchodzi jubileusz 5-lecia założenia

30 maja 2017 r. odbyła się uroczystość poświęcona jubileuszowi 5-lecia założenia Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod patronatem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Uroczystości odbywały się w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie przy ul. Miodowej 21C.

[…]

Czytaj dalej…

Rozmowa o EUTW w „Radiu dla Ciebie”

Prezes Roman Michalak i prezbiter Konstanty Wiazowski uczestniczyli 28 maja br. w audycji „Religie”, podczas której mówili o naszym EUTW.

Religie: Ekumeniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku

 

Rozmowa z Prezesem EUTW Romanem Michalakiem

O misji i sytuacji EUTW po 5 latach istnienia rozmawiamy z prezesem Romanem Michalakiem. Rozmowę zarejestrował i prowadził Dariusz Bruncz z portalu ekumenizm.pl

Wykład prof. Andrzeja Kluczyńskiego

W dniu 23 maja 2017 r. wysłuchaliśmy 2-ej części wykładu prof. Andrzeja Kluczyńskiego z ChAT pt. „Koncepcja obecności Boga w judaizmie” będący kontynuacją poprzedniej tematyki „Dlaczego nie dajemy Żydom spokoju? O głównym problemie w chrześcijańskim spojrzeniu na judaizm”.

[…]

Czytaj dalej…